» Dětská kola

Dětská kola

Nejprodávanější

Právě přidáno

Dětské kolo - jak vybrat správnou velikost?

Průměr kol     Věk dítěte     Výška postavy (cm)
12 "                   2-4                90-110
16 "                   4-7               100-125
20 "                   6-9               105-135
24 "                   8-12             115-155
26 "                   nad 10      

Orientační nosnosti pro dětská kola dle kategorií:

Druh kola                           Orientační nosnost
Dětské kolo 12 "                          40kg
Dětské kolo 16"                           50kg
Dětské kolo 20 "                          80kg
Dětské kolo 24 "                         100kg

Všechny tyto zobrazené údaje jsou orientační. Pokud si nejste jisti, obraťte se na naši poradenskou linku.

Pokud se chystáte koupit dětské kolo, položte si základní otázku: KDE BUDE JEZDIT?
Podle toho pak zvolte vhodné dětské kolo. Na silnici je vhodné dětské kolo silniční, do lehkého terénu i na zpevněné cesty kolo krosové. Do aktivního terénu, bláta a kamení jsou nevhodnější dětská kola označovaná také jako MTB.
 
Další otázkou před výběrem kola je: JAK ČASTO BUDU JEZDIT?
Čím častěji a více bude Vaše dítě své dětské kolo používat, tím kvalitnější a dražší kolo mu pořiďte. Nezanedbejte ani vhodné příslušenství, např. osvětlení na kolo.    
 
První kontakt a zkušenost dítěte s kolem může ovlivnit celý pohled na jízdu a ochotu na kole jezdit. Dětské kolo má být pro dítě zábavou, ne utrpením. Správná velikost kola má zaručit, že dítě bude kolo ovládat, nikoli kolo dítě, že kolo dokáže v případě potřeby zastavit a že jízda na dětském kole bude pro dítě zábavou.

Dětské kolo a bezpečnost   
V žádném případě neopomeňte ochrannou helmu. Nejen, že je povinná ze zákona, ale hlavně jde o bezpečnost Vašeho dítěte. Dětská helma chrání nezranitelnější část těla - hlavu. Nošením dětské helmy zabráníte mnoha nepříjemnostem při případném pádu dítěte z kola. Pozor, není helma jako helma! Kupujte pouze dětské přilby od renomovaných výrobců, s pokročilým upínacím systémem, který vždy udrží helmu na svém místě a má ochranou síťku proti hmyzu. Dětská přilba má splňovat všechny bezpečností požadavky a normy. Ceny za dětské helmy jsou různé, těm nejlevnějším se vyhněte, spíše střední a vyšší cenová třída nabízí vysokou kvalitu.
 
Z naší nabídky splňují tyto požadavky všechny nabízené dětské přilby. Můžeme doporučit velive kvalitní značku UVEX, která vyrábí dětské helmy vybavené stejnými technologiemi jako dospělé varianty a mají integrovanou síťku proti hmyzu. Také dětské helmy Ventura od českého výrobce jsou kvalitní, přesto je u nás pořídíte za nízkou cenu.

Některé pojišťovny přispívají na koupi ochranných pomůcek až 50% pořizovací ceny, výjimky i více. Kontaktujte svou pojišťovnu a vyberte pro své dítě tu nejlepší dětskou helmu.
 
KOLIK JSEM OCHOTNÝ ZA DĚTSKÉ KOLO ZAPLATIT?
Rozmyslete si, kolik chcete do dětského kola investovat. Za tisíc korun nelze očekávat zázraky. A pokud bude na kole jezdit více dětí po sobě, rozhodně na kvalitě nešetřete.

Dětské kolo a správná poloha sedla:
Nastavte správnou výšku sedla tak, aby dítě při sezení na sedle dosáhlo napnutou nohou patou na pedály. Při jízdě má špička nohy ležet na pedálu a noha ve spodní poloze pedálu by měla být lehce pokrčená. Pánev dítěte by se neměla houpat z leva do prava a měla by být při jízdě téměř nehybná.

Dětské kolo - materiály:
K výrobě rámů kola se používá hliník, hořčík, scandium, karbon, ocel a zřídka i titan.

Hliník - výhodou rámů z hliníkových slitin je nízká hmotnost a boční tuhost rámu.
Scandium – díky této přísadě získává hliník vyšší pevnost a pružnost a proto jsou tyto rámy ještě lehčí než klasické hliníkové.
Hořčík - díky této přísadě získává hliník vyšší pevnost a pružnost a proto jsou tyto rámy ještě lehčí než klasické hliníkové.
Karbon - dociluje vysoké pevnosti a přitom extrémní lehkosti konstrukce.
Ocel - výhodou ocelových rámů je jejich pružnost a nízká cena. Nevýhodou je jejich vyšší hmotnost.

Na ven a sport

Babymall.cz

Dodavatel:
Levron s.r.o.
Sokola Tůmy 743/16
Ostrava 709 00
info@Babymall.cz
tel.: +420 739 668 252

IČ: 27850790
DIČ: CZ27850790
Společnost je zapsána v OR KS
v Ostravě, odd. C, vložka 31616.Platební metody GoPay


LEGO, logo LEGO, Minifigurka, DUPLO, BIONICLE, LEGENDS OF CHIMA, logo FRIENDS, logo MINIFIGURES, DIMENSIONS, MINDSTORMS, MIXELS, NINJAGO, a NEXO KNIGHTS jsou ochranné známky LEGO Group. ©2017 LEGO Group.
Babymall® je ochranná známka Levron s.r.o. Babymall.cz ©2017 Levron s.r.o.

Babymall.cz
Váš košík: 0 ks za celkem: 0 Kč
0